Nasze publikacje

Najnowsze


finanse, ekonomia, przedsiębiorstwa, prawo, nieruchomości

Wykup mieszkania na własność
Mieszkaliśmy z żoną w mieszkaniu komunalnym.

Udało nam się zebrać trochę oszczędności, a jako, że była zniżka 90% na wykup mieszkania komunalnego na własność, złożyliśmy w urzędzie miasta odpowiednie wnioski i czekaliśmy na rozpatrzenie.

Pomyśleliśmy, że w końcu będzie to nasza własność, będziemy mogli odremontować mieszkanie, zrobić generalny remont, zainwestować, bo będzie to już nasze własne tzw. "m".
Wniosek został pozytywie rozpatrzony, teraz należało zapłacić za wykup i udać się do notariusza. Tylko którego wybrać?

Wiadomo, głównym czynnikiem wyboru jest przede wszystkim cena, ale i czas. Na czasie nie zależało nam aż tak bardzo, więc wyznacznikiem była cena i wszelkie opłaty. Aby nie tracić czasu na jeżdżenie po notariuszach, w wyszukiwarkę wpisaliśmy frazę "notariusz" oraz nasze miasto i pojawiło się kilka biur. Rozmawiając telefonicznie pytaliśmy o wysokość taksy notarialnej oraz inne drobne opłaty.

Różnice były niewielkie, ale dzięki temu zabiegowi zaoszczędziliśmy 100 zł. Udaliśmy się w wyznaczonym terminie do biura, po odczytaniu warunków umowy i wszelkich przepisów, złożeniu podpisów w odpowiednich miejscach, formalnie zostaliśmy prawowitymi właścicielami naszego wymarzonego mieszkania. Notarialna umowa zakupu lokalu mieszkalnego została nam przekazana.

Wróciliśmy z żoną do domu szczęśliwi. Wieczorem była uroczysta kolacja, a kolejnego dnia siedliśmy i już planowaliśmy gdzie, w jakiej kolejności i co należy najpierw wyremontować. Wiele pracy jeszcze przed nami było, ale pomału będziemy remontować nasze własne mieszkanie. Zaczniemy od pokoju dzieci, a potem już po kolei według ustaleń.

Specjalne podziękowania kierujemy do Kancelarii Notarialnej z Wrocławia, którą prowadzi Notariusz Zuzanna Niedźwiedź. To tam szybko, sprawnie i tanio nabyliśmy nasze wymarzone mieszkanie.

Kancelaria Notarialna Zuzanna Niedźwiedź
50-078 Wrocław, S. Leszczyńskiego 4 lok. 47
Polska,
Telefon: 71 346 84 36, 510 592 016, 798 300 938 Fax:

Zdjęcia naszego reportera


finanse
ekonomia
przedsiębiorstwa
prawo
nieruchomości