Nasze publikacje

Najnowsze


ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Remont i malowanie
Malowanie mieszkania to duże przedsięwzięcie. Po pierwsze, bardzo ważną sprawą jest, aby zadbać o wszystkie przedmioty w domu. Podczas malowania bardzo łatwo zniszczyć meble, dlatego też musimy pamiętać, aby odpowiednio je zabezpieczyć.

EW: Co zabezpieczyć?
Dolomit: Również sprzęt AGD i RTV może zostać uszkodzony przez farbę, dlatego najlepiej wynieść go z malowanego pomieszczenia. Wszelkie inne mniejsze przedmioty także lepiej wynieść, aby nic się nie zepsuło, czy też nie zgubiło podczas remontu. Malowanie mieszkania bowiem robimy zwykle przy okazji większego remontu.

EW: Remontować od razu czy może w ratach?
Dolomit: Często decydujemy się wtedy na przykład na wymianę podłóg czy też umeblowania. Jest to dobry pomysł, ponieważ jeżeli już i tak robimy bałagan w całym mieszkaniu, to najlepiej zrobić od razu więcej rzeczy niż tylko malowanie mieszkania. Zupełnie niepotrzebna sytuacja ma bowiem miejsce, gdy na raty, co kilka miesięcy, remontujemy różne rzeczy.

EW: Czy doświadczenie jest ważne w malowaniu?
Dolomit: Jest to ogromna strata czasu i niepotrzebny wysiłek. Wracając jednak do malowania, to oprócz tego, że musimy dbać o rzeczy, musimy także zadbać o jakość malowania. Aby malowanie mieszkania przyniosło pozytywny efekt, powinien wykonać je ktoś, kto już w życiu niejedno mieszkanie wymalował. Być może sami mamy doświadczenie w malowania i nie będzie potrzebna niczyja pomoc.

EW: A pomoc znajomych? Myśli Pan, że warto prosić o pomoc?
Dolomit: Jeżeli nie, to warto poszukać znajomych, którzy się na tym znają. Będzie nas to na pewno kosztowało mniej niż zatrudnienie malarza. Jeśli jednak nikogo nie znajdziemy, to zatrudnienie malarza będzie konieczne. Nie warto oszczędzać, ponieważ jeśli to zrobimy, prawdopodobnie malowanie mieszkania niedługo będzie trzeba powtarzać.


EW: Tak wiec w dłuższym okresie będziemy na tym stratni?
Dolomit: Poza aspektem finansowym, są także inne argumenty za tym, aby remont wykonać raz a porządnie. Każdy przecież wie, że czy to malowanie mieszkania, czy jakiś inny remont, zawsze towarzyszą mu stres i nerwowość.

Z firmą dolomit z Wrocławia rozmawiał Ernest Wilczyński

Zdjęcia naszego reportera


ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa