Nasze publikacje

Najnowsze


ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, podatki

Korzyści z założenia konta zagranicznego
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że będąc Polakiem i mieszkając w Polsce, bez problemu może prowadzić rachunek bankowy za granicą, w jednym z rozwiniętych krajów świata.

Założenie zagranicznego konta nie wiąże się z żadnymi formalnościami urzędowymi w Polsce, a może za to przynieść wymierne korzyści.

Jakie wymogi trzeba spełnić, by prowadzić zagraniczne konto? Zazwyczaj konieczne jest potwierdzenie posiadania adresu w danym kraju lub numeru identyfikacji podatkowej. Nic więcej, tyle wystarczy, w zamian zaś - można się cieszyć wynikającymi z tego pozytywami.

Rachunek bankowy za granicą opłaca się szczególnie Polakom, którzy często wyjeżdżają do danego państwa, dokonują regularnych płatności do kontrahentów w innym kraju, czy też inwestują pieniądze na obcym rynku finansowym.

Konta zagraniczne przydatne są przy międzynarodowych interesach, dzięki czemu szczególnie cenione są przez spółki offshore. Są to spółki zakładane w państwie, które w związku z określonym prawem, odpuszcza opodatkowanie z tytułu przychodów tej spółki, co odpuszcza wymóg składania zeznania podatkowego oraz przeprowadzania audytu. Offshore to gwarancja ograniczonych obowiązków prawnych, utajnienia informacji, ochrony przed inflacją, ulg od rządu lokalnego, niskich kosztów eksploatacyjnych oraz zerowego (lub bardzo niskiego) opodatkowania przychodów.

Państwa, w których spółki offshore są popularne, to przede wszystkim: Cypr, Gibraltar, Wyspy Marshalla, Hong Kong, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, USA, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Mauritius, Panama.

Decydując się na zagraniczne konto w banku, warto na spokojnie zorientować się w ofercie obcych banków i przemyśleć wszystkie plusy i minusy, jakie wiążą się z prowadzeniem tego typu rachunku finansowego.

Zdjęcia naszego reportera


ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa
podatki